مقالات تخصصی

بهترین پیشنهاد کدام است؟ کولونیا یا ضدعفونی کننده؟

کولونیا یا ضدعفونی کننده؟ به نظر شما کدام بهتر است؟ درصد الکل چیست؟ آیا این درصد الکل برای از بین بردن ویروس ها کافی است؟ ترکیبات ضدعفونی کننده ها چیست؟ آیا کولونیا تنها در ترکیه وجود دارد؟ این سوالی است که این روزها با گسترش و بروز بیماری کرونا بسیار مطرح می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با این مفاهیم آشنا کنیم.

با توسعه هرچه بیشتر زندگی شهرنشینی و بروز بیماریهای ناشناخته با منشأ ویروسی و میکروبی، اهمیت پاکسازی و ضدعفونی کردن محیط زندگی، بیش از پیش احساس می شود. با هدف تأمین این نیاز، تولید کنندگان مختلف محصولات متنوعی را تولید و ارائه کرده اند.

براساس آنچه در مقالات مختلف آمده است، برای از بین بردن انواع ویروس ها و میکروب ها الکل ماده ای تعیین کننده است. اما آیا هر مایعی که حاوی الکل باشد برای از بین بردن انواع ویروس و میکروب کافی است؟ پاسخ مشخص این سوال خیر است. اینکه درصد الکل کولونیا یا ضدعفونی کننده چقدر است، سوال آشنای هر روزه مشتریان از فروشندگان ماست.

طبق نظر پزشکان و متخصصان حوزه ویروس شناسی، برای از بین بردن انواع ویروس‌ها حداقل ۶۰ درصد الکل لازم است. البته به طور کلی مقاومت ویروس ها نسبت به باکتری ها بیشتر است. الکل لایه چربی محافظ ویروس را از بین می برد.

روزانه شاهد تولید و عرضه محصولات متنوعی با نام ضد عفونی کننده هستیم. به هر ماده ای که درصد الکل سفید (طبی) بالای 60 درصد داشته باشد، ضد عفونی کننده اطلاق می شود. البته بیشتر تولید کنندگان درصدهای بالاتری از الکل را در محصولات خود استفاده می کنند. اما مشکلی که امروزه بسیاری از افراد در استفاده از ضدعفونی کننده ها با آن مواجه هستند، این است که الکل موجود در این محصولات، علاوه بر رایحه ناخوشایند، خشک کننده دست بوده و به شدت پوست را تحت تأثیر قرار می دهد.

کولونیا یا کلونیا (Cologne) محصولی است که به لحاظ وجود الکل در ترکیبات خود، در دسته بندی ضدعفونی کننده ها قرار می گیرد. خواستگاه این محصول کشور ترکیه می باشد و استفاده از آن در ترکیه، صرف نظر از شیوع بیماری های ویروسی به شکل گسترده ای رواج دارد. مردم ترکیه کولونیا را جزئی از زندگی خود کرده اند و همواره این محصول اصیل را در زندگی روزمره و مهمانی ها، حتی سالن های آرایشگاه قبل و پس از اصلاح، استفاده می کنند به طوریکه خرید کولونیا و استفاده از آن در ترکیه، به یک فرهنگ و عادت ویژه تبدیل شده است.

ترکیبات کولونیا شامل الکل، عصاره گیاهان، اسانس معطر و البته انواع نرم کننده های پوست می باشد. البته بسیاری از مردم کولونیا را با رایحه لیمو می شناسند. اما امروزه این ضدعفونی کننده خاص علاوه بر رایحه لیمو در رایحه های مختلفی نظیر کولونیای چای سبز، کولونیای اسطوخودوس، کولونیای تنباکو، کولونیای گریپ فروت، توسط تولیدکنندگانی نظیر سین فونیا ارائه می شود. درصد الکل کولونیا عموما بالاتر از سایر ضدعفونی کننده هاست و میتواند 75 درصد تا 80 درصد الکل را نیز شامل شود که به صورت درجه الکل روی محصول درج می شود.

از فوائد کولونیا می توان به ضدعفونی کنندگی، ویروس کش بودن، از بین برنده چربی ها و تعریق پوست، خوشبو کنندگی و نرم کنندگی پوست و نشاط آور بودن آن اشاره کرد.

امروزه همجواری کشورمان ایران با ترکیه باعث گردیده که ایران یکی از مقاصد صادرات این محصول از ترکیه باشد. طی گزارشات مختلف ایران بعد از کشورهای آلمان، آمریکا و عراق از مهمترین بازارهای صادراتی این محصول برای ترکیه است.

خوشبختانه امروزه در کشورمان شرکت آرامیس کیمیا با برند سین فونیا کولونیا را تولید و برای علاقمندان عرضه می کند. طی بازخورد مشتریان و مصرف کنندگان این محصولات، کولونیای سین فونیا، با رایحه های متنوع، درصد الکل بالا و کیفیتی متمایز و قابل رقابت با محصولات خارجی دارد و بخش قابل توجهی از نیاز کشور را به این محصول تأمین می کند.

برای آشنایی بیشتر با انواع انواع کولونیای سین فونیا اینجا کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *